stat4u

169527903 1175439322891252 2798424463692525458 n

 

Z życzeniami ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH przesyłamy Państwu nowy projekt zrealizowany przez Zespół Pieśni i Tańca Marynia oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie.
Film pt. „Tradycje, zwyczaje i obrzędy wielkanocne” nagraliśmy na kilka tygodni przed świętami. W rolę aktorów wcielili się tancerze zespołu, a scenariusz i realizację przygotowały instruktorki zespołu. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia naszego nowego działa.
W filmie znajdą się zarówno sceny z obrzędów ludowych takich jak śmigus dyngus czy malowanie jaj oraz tradycje przechodzące z dziada pradziada w kręgu rodzinnym np. przygotowywanie tradycyjnych potraw świątecznych. Omawiane są fragmenty liturgii kościoła dotyczące najważniejszego święta w religii chrześcijańskiej Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
W realizację filmu włożyliśmy dużo pracy …. i serca. Na planie filmowym spędziliśmy kilka dni, a jeszcze więcej na jego montażu. Mamy nadzieję, że w efekcie końcowym uda nam się wprowadzić Państwa w klimat największej uroczystość w roku liturgicznym – ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Dziękujemy Studio16 i osobom, które współpracowały z nami przy realizacji projektu.